USB Fix pro systém Windows XP

October 7 by admin

Máte-li potíže s připojením USB k počítači se systémem Windows XP, existuje několik věcí, které můžete zkusit udělat a opravit problém. Problém může být s hardwarem vašeho přístroje, ale v případě, že problém vyvinula najednou a není viditelné poškození počítače, je pravděpodobné, že řidič nebo software problém je příčinou problému. To je mnohem jednodušší a rychlejší, než opravit problém hardwaru.

Opětovná instalace a aktualizace ovladačů

První věc, kterou by se měl pokusit udělat, je odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače USB. Chcete-li to provést, odpojte všechna USB zařízení z počítače, a pak otevřete Ovládací panely, přejděte na "Nástroje pro správu" části, pak otevřete "Správce zařízení". Najděte položky USB, klepněte pravým tlačítkem myši na ně a zvolte možnost odinstalace. Restartujte počítač. Windows XP začne automatickou instalaci ovladačů USB.

Pokud to nebude fungovat, nainstalujte čerstvé ovladače, jako je například ovladače Microsoft USB 2.0, které jsou k dispozici prostřednictvím aktualizace společnosti Microsoft. Chcete-li provést tuto aktualizaci, klepněte na tlačítko "Start", přejděte na "Programy" a zvolte možnost "Windows Update". Možnost "Windows Update" je také umístěn v Ovládacích panelech. Nainstalujte všechny doporučené aktualizace, restartujte počítač. Vaše USB porty by mělo začít fungovat správně.

Aktualizace a přeinstalování jiný software

Pokud přeinstalování ovladače USB nevyřeší váš problém, může mít problém se softwarem v jiné části vašeho počítače. Zkuste aktualizovat počítače BIOS tím, že půjdete na stránkách výrobce počítače a stahování a instalaci všechny dostupné aktualizace systému BIOS. Proveďte zálohu dat v počítači, než dělat to, protože aktualizace systému BIOS - pokud se provádí správně - může zabránit spuštění počítače. Po instalaci této aktualizace systému BIOS, restartujte počítač a zkontrolujte, zda je vaše USB porty pracují. Pokud ne, podívejte se na jiné dostupné aktualizace vyrobené výrobcem počítače, protože tam může být oprava k dispozici pro konkrétní problém, že jsou si vědomi.

Pokud žádná z těchto možností, vzít v úvahu možnost, že kabel se uvolnil uvnitř počítače, nebo že vaše USB porty se poškodí. Pokud jste spokojeni hledáte uvnitř počítače, můžete tak učinit, a zjistit, zda existují nějaké zjevné problémy. Pokud si netroufáte, co děláme, měli byste se obrátit na seriózní počítač opraváře nebo volejte na linku podpory pro výrobce počítače.