Řešení problémů Firewall a WiFi adaptér v notebooku

January 24 by admin

Řešení problémů Firewall a WiFi adaptér v notebooku

Brána firewall systému Windows, také známý jako Internet Connection Firewall, je navržen tak, aby blokovat neoprávněný přístup ke všem programům či softwaru instalovaného na vašem notebooku. Firewally jsou často používány k blokování hackerům a spammerů, které mohou způsobit škody v důsledku freeware nebo spyware, nebo peer-to-peer programy pro sdílení souborů. Wi-Fi adaptér nebo adaptér bezdrátové sítě připojí váš notebook k internetu bezdrátově. Wi-Fi adaptéry lze postavit nebo může být externí ty, které se připojí do USB portu.

Instrukce

Poradce při potížích brány firewall systému Windows

1

Klikněte na nabídku Start a zvolte "Ovládací panely".

2

Dvakrát klikněte na "brány firewall systému Windows." (V systému Windows XP, dvojitým kliknutím na "Security Center.")

3

Klikněte na "Povolit" a ujistěte se, že váš notebook chráněn firewallem. Pokud používáte systém Windows XP, klikněte na tlačítko "On (doporučeno)."

4

Klikněte na "Výjimky" kartu, pokud chcete řešit problémy firewall pro určitý program v systému Windows XP. Klikněte na odkaz "Povolit program v bráně firewall systému Windows" pro Vista a Windows 7.

5

Klikněte na tlačítko "Přidat program ..." tlačítko v dolní části. Klikněte na "Procházet" se orientovat na pevný disk a vyhledejte program, který chcete řešit. Vyberte program a klikněte na "OK".

Poradce při potížích s WiFi adaptér

6

Klikněte na tlačítko Start a vyberte "Spustit ..." Typ "devmgmt.msc" (bez uvozovek) a stiskněte tlačítko "Enter". Tím se spustí "Správce zařízení".

7

Přejděte dolů v seznamu zařízení, dokud nenajdete "Síťové adaptéry". Klikněte na znaménko plus rozšířit. Klikněte pravým tlačítkem myši na WiFi adaptéru a vyberte možnost "Aktualizovat software ovladače ..." Podle pokynů dokončete instalaci aktualizace.

8

Klikněte pravým tlačítkem myši na WiFi adaptér znovu a vyberte možnost "Zakázat". Počkejte několik sekund, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Povolit".

9

Odpojte WiFi adaptér z USB portu, pokud používáte USB síťového zařízení. (Pokud používáte vestavěný-in [vnitřní] bezdrátový adaptér, tento krok ignorujte). Počkejte několik sekund a znovu jej zapojte. Někdy, jednoduchý restart z USB WiFi adaptéru může opravit problémy.