Online zálohování Klady a zápory

December 7 by admin

Cloud computing se stala IT módním pojmem. Web-based zálohování, e-mailové služby, a nastaveními dokumentu se stávají normou pro řadu podniků. Před výběrem se ponořit a dát své osobní údaje do cloudu, existuje řada věcí, které byste měli zvážit, než platit za všechno, že redundantní úložiště.

Cena

Největší nevýhodou cloud storage pro on-line účely zálohování je cena pro konečného uživatele. Velké společnosti mohou být schopni dovolit hromadných dat důležitých záznamů, ale lidé šetří GB osobních údajů, není třeba vysázet peněz na redundantní úložiště, které by mohly přežít přírodní katastrofy. Často, jeden nebo dva zálohování může být opatrnější řešení.

Nadbytek

Nejdůležitější věc k zapamatování o cloud storage vaše data jsou uložena na redundantních skladovacích sestavách, které mohou přežít nejhorší energetických poruch a katastrofických katastrof. To, co mnozí lidé nakupování pro tento druh propouštění si neuvědomuje, je tam celá řada cloudových služeb, které poskytují pět nebo více GB volného prostoru se stejnými bezpečnostními prvky jako jsou placené služby. Pokud máte více než pět gigabytů osobních údajů, které musí být uložen, nemusí být stojí za to platit za drahé měsíční služby.

Důvěra a ochrana osobních údajů

Jeden Nevýhodou redundantní úložiště obdrželi od on-line služeb zálohování je, že musíte umístit své soukromí v rukou společnosti a jim věřit s daty. Vzhledem k tomu, pevné disky jsou často sdílet s ostatními uživateli, je zde nebezpečí, že nelegální obsah, na stejném pevném disku, může způsobit celý disk má být zabaveny. Navíc, v případě, že firma jde náhle z podnikání, nebo není správně pečovat o své serverů, můžete být při pohledu na velké ztrátě dat.

Vždy přístupná

Online zálohování dat má velkou výhodu oproti tradiční zálohovací média v tom, že data budou vždy k dispozici. Většina služeb, které nabízejí úložiště cloud nyní nabízejí klientovi na webový pro přístup k souborům. Pomocí tohoto klienta, můžete pracovat se soubory z téměř kdekoli na světě, pokud máte připojení k internetu. Pokud plánujete potřebují přístup ke svým souborům, to by mohlo být nezbytné, abyste používat online záloha na služby pro tuto funkci sám.