Můj MacBook je Running Out of Space

December 8 by admin

Můj MacBook je Running Out of Space


MacBook, řada přenosných počítačů vyráběných společností Apple, obsahuje interní pevný disk, typicky 2,5-palcový ATA nebo Serial ATA modelu. Počáteční MacBook zavedená v roce 2006, 13-inch 1,83 GHz Core Duo obsahoval 60 GB Serial ATA disk; novější verze MacBook představoval větší disky kapacity, jako je například 250GB disk součástí modelu 2,4 GHz. Existuje celá řada způsobů, jak se vyrovnat, pokud váš MacBook je nedostatek místa.

Určení Velikost

Začněte tím, že zjistit, jak přesně velký je váš pevný disk a kolik volného místa zbývá. Vyberte ikonu pevného disku na ploše nebo v postranním panelu okna Finder a vyberte možnost "Get Info" (Command-I) z menu "Finder". Velikost disku budou uvedeny vedle "Kapacita"; množství volného místa bude uveden vedle "K dispozici" v okně "Info".

Mazání souborů

Nejjednodušší způsob, jak volného prostoru na disku je do koše některé položky. Začněte výběrem "Empty Trash", v menu "Finder"; to smaže všechny položky, které jsou potácí v koši. Pokud jste nervózní z toho, jaké soubory se trvalé odstranění, klikněte na ikonu "Trash" v doku přesně zjistit, jaké soubory jsou v koši.

Archivace souborůPoužívejte pouze vysoce kvalitní DVD média pro archivaci souborů.


Můžete archivovat položky, které si chcete ponechat kopii, aby se zabránilo jejich ztrátě navždy. Zápis je na DVD-R je vynikající způsob, jak; alternativně, nákup externí pevný disk, je věc druhá. Všimněte si, že jakýkoli typ média, je náchylná ke korupci, tak dělat bezpečnostní kopie je doporučeno. Poté, co jste úspěšně archivované položky, můžete je přesunout do koše a vyprázdnit.

Nasazení a Eternal Hard DriveExterní pevné disky jsou často dost malý na to nosit s sebou.


Kdyby byl jeden konkrétní složky na pevném disku je velký, jako je knihovna iTunes nebo iPhoto, pak můžete uložit, že jednu složku na externí pevný disk. Externí USB disky jsou levné; k datu zveřejnění, 1TB disky mohou být za méně než 100 dolarů. Opět, buďte si vědomi, že mají pouze jednu kopii nenahraditelných dat, jako jsou fotografie nebo videa žije na okraji; budete chtít zálohovat externí disk čas od času. Všimněte si, že stále má externí disk přivázaná k MacBooku může být závazek, a to zejména pokud si vezmete počítač všude s sebou a pracovat na různých místech.

Výměna interní pevný disk

V případě odstranění, archivaci nebo připojení externího disku k MacBooku, není ideálním řešením, zvažte upgrade vašeho interního pevného disku, což znamená, nahradí ji úplně. Dobrou zprávou je, že pokud si koupíte 2,5-palcový interní pevný disk je levná; Špatnou zprávou je, že musíte zkopírovat data z vašeho starého disku, fyzicky výměnou jednotky a pak kopírování dat na nový disk. Pro některé je to dohoda jistič, ale pochopit, že Time Machine, Apple vestavěné zálohování a obnovení softwaru, k dispozici jako součást OS X 10.5 (Leopard) a větší bere bolest z procesu kopírování aplikace a soubory z Váš starý disk je obnovit do nové jednotky.