Klady a zápory internetové telefonie

June 14 by admin

Klady a zápory internetové telefonie


Tradičně, zákazníci mohou mít dva oddělené měsíční účty: internet a telefon. Nicméně, s Internet telefonie technologií, tyto dva mohou být sloučeny do jednoho snížit náklady pro uživatele. Existuje několik volné programy určené pro internetovou telefonii. Internetová telefonie může být cenově dostupné, přenosné a dostupné. Nicméně, kvalita přichází v úvahu. Tato technologie má své výhody, ale výherní má také nevýhody.

Přenositelnost a dostupnost

Každý, kdo má přístup k internetu, mohou využít internetovou telefonii. Na rozdíl od tradiční telefonní linky, které jsou instalovány v domácnosti nebo v kanceláři, pomocí internetové telefonie nebude omezovat uživatele na konkrétní místa. Jak dlouho jak tam je připojení k internetu, mohou uživatelé volat pomocí této technologie.

Široké publikum výhody

Komunikace je důležitou součástí obchodního rámce. To je důvod, proč některé firmy přidělit velkou část svých příjmů na tento aspekt. Nicméně, s internetovou telefonií, významný průřezový o rozpočtu pro komunikaci mohou být provedeny. Tato technologie je někdy dává přednost více než tradiční telefonní hovory, jak to vyžaduje méně finanční hmotnost na podnikání. Pro jednotlivé nebo osobní cíle, internetová telefonie poskytuje uživatelům delší rozhovory bez připomenutí rostoucí poplatky za účet. Další funkce jako je video hovory, aby to více osobní pro všechny uživatele.

Pomalý a Choppy

Internetové běží pod síť s přepínáním paketů (PSDN). To slouží jako jediný infrastruktury, kde jsou vysílány "pakety" nebo bloky dat. Díky internetové telefonie, hlasové hovory, které jsou tradičně přenášené prostřednictvím veřejné telefonní síti (PSTN), jsou převedeny do paketů procházet Internet systému. PSTN je speciálně určen pro přepravu v reálném čase rozhovory, a umožňuje tak kvalitní hlasové výstupy. Vzhledem k tomu, hovory jsou přepne na cestu PSDN, přenášející komunikace se provádí pomocí paketů. Odložení nebo ztráty paketů může vést k problémům týkajících se kvality verbální nebo video-verbální konverzace. Komunikace může být trhaný, přerušil, opožděné nebo zkreslený, v závislosti na rychlosti a obecný stav připojení k Internetu.

Dostupnost a spolehlivost

Vnější faktory, jako je přetížení sítě, výpadky proudu nebo vnitřních systémových problémů může zabránit uživatelům používat internetovou telefonii. Kromě toho, v případě neexistence jakékoli připojení k internetu, neprovedení hovory mohou být velká frustrace. Tísňová volání jsou důležité, protože znamenají okamžité zásahy. Nicméně, pokud se vyskytnou problémy s internetovou telefonií, pak požadovaný naléhavost výzvy nemohou být splněny.