Jak změnit nastavení systému BIOS počítače

July 6 by admin

BIOS (Basic Input-Output System) je způsob, jakým hardware v počítači komunikuje se svým operačním systémem. Můžete snadno přistupovat a měnit nastavení systému BIOS počítače při startu, aby vám více přizpůsobené počítačem.

Instrukce

1

Zapněte nebo restartujte počítač a sledujte pozorně, jak to spustí. Budete se krátce zobrazí zpráva během spuštění, která vás poučí, jak získat přístup k nastavení systému BIOS. Obrazovka vám řeknou, co tlačítko na klávesnici, budete stiskněte tlačítko pro potvrzení BIOS. To je obvykle F1, F2 nebo klávesu Del.

2

Stiskněte klávesu na klávesnici, jak je uvedeno v úvodní obrazovky. Ty budou moci pouze stisknutím tohoto tlačítka pro vstup do BIOS v době, která se zobrazí na obrazovce. Nastavení systému BIOS se nyní zobrazí na obrazovce.

3

Kliknutím na záložky v horní části obrazovky pro zadání každé části nastavení systému BIOS. Hlavní obrazovka je místo, kde můžete definovat nastavení pro vaše pevné disky a dalšími úložnými systémy. Obrazovka Advanced umožňuje změnit nastavení, jako je například, jak by měl počítač spustit a pokud chcete přetaktovat procesor. Obrazovka Security vám umožní nastavit heslo systému BIOS. Obrazovka Hardware Monitor umožňuje zobrazit napětí, teploty a otáček ventilátoru hardwaru.

4

Klikněte na možnost, kterou chcete změnit v BIOSu, takže je zvýrazněna. Zadejte novou hodnotu nebo pomocí kláves se šipkami procházejte možnostmi.

5

Stisknutím tlačítka F10 pro uložení a ukončení BIOS poté, co jste provedli změny. Restartujte počítač po každé změně, které provedete v nastavení BIOS.