Jak vytvořit podcast webové stránky

June 4 by admin

Jak vytvořit podcast webové stránky


Cenově video a audio technologie nahrávání umožňuje lidem vytvořit si vlastní mediální obsah. Někteří si vybrat, aby se podělili o své zájmy, informace a zprávy s ostatními po celém internetu se ke stažení audio nebo video epizod s názvem podcasty. Podcast uživatelé mohou přihlásit k odběru podcast RSS kanály stahovat nové epizody, jakmile budou zveřejněny, nebo si můžete stáhnout epizody soubory přímo z internetových stránek podcastů.

Instrukce

1

Vytvořte si blog. Populární blogů služby zahrnují Blogger a Wordpress (viz odkazy v sekci zdrojů); oba jsou zdarma k použití. Blogger umožňuje uživatelům vybrat si vytvořit a hostit blog a to buď na serverech Blogger nebo na vlastním webovém serveru uživatele. Uživatelé Wordpress může buď vytvořit blog na Wordpress.com nebo nainstalovat WordPress APLIKACE svůj vlastní webový server.

2

Vytvořte syndikace zdroj pro váš blog. Syndication kanály, jako Really Simple Syndication (RSS) umožňuje uživatelům automaticky přihlásit k odběru aktualizací podcast. Blogger a Wordpress oba mají své vlastní národní RSS kanály, které se automaticky aktivuje, když vytvoříte blog pomocí těchto služeb.

Můžete také využít služby, jako Feedburner Google --- bezplatná služba, která vám umožní spravovat svůj zdroj a zkoumat statistiky krmiva, a nabízí různé možnosti, předplatné na vaše posluchače. Alternativy k Feedburner jsou Feedcat a Feedity.

3

Nahrajte si podcast souboru. Pokud jste se rozhodli uspořádat svůj blog na bezplatné služby, jako je Blogger nebo Wordpress, budete muset použít samostatný služby, jako OurMedia (zdarma), nebo Libsyn (placené) hostit vaše soubory podcast. Pokud jste se rozhodli uspořádat svůj blog na vlastní web hosting serveru, můžete nahrát své soubory přímo na server.

4

Vytvoření položky blogu s odkazem na vaše podcast souboru. Unikátní titul a zajímavé, podrobný popis help informovat posluchače o předmětu vašeho epizodu podcastu.

5

Publikování podcast v populárních podcasting adresářů. Apple iTunes, Podcast Directory a Podcast Alley jsou některé z největších podcast adresáře.

Tipy:

  • Před podpisem s webhostingu odhadnout množství místa, které budete potřebovat pro vaše podcast. V závislosti na kvalitě, v průměru pět minut audio podcast zabere asi 5 megabajtů (MB); 1 gigabajt (GB) z webového prostoru bude hostit přibližně 200 epizod podcastů této délky. Pokud se rozhodnete uspořádat svůj vlastní blog a podcast souborů, použijte webový hosting plán, který obsahuje dostatek prostoru pro množství obsahu máte v plánu na archivaci na místě.
  • Pokud se rozhodnete uspořádat si vlastní Wordpress, můžete si stáhnout a nainstalovat plugin s názvem PodPress, který bude optimalizovat vaše vlastní hostované Wordpress instalace pro podcasting.
  • Pokud se rozhodnete uspořádat svůj vlastní blog a soubory podcast, výzkum vašeho poskytovatele webhostingu, aby se zajistilo, že zvládne objem provozu, který bude generovat. Web hostingové společnosti mohou účtovat navíc, pokud je váš provoz překročí svůj příděl.