Jak ticha hlučné Pevný disk Seagate

August 24 by admin

Jak ticha hlučné Pevný disk Seagate


Seagate pevné disky jsou jedním z mnoha možností pro zlepšení skladování počítače, s mnoha typy externí disky jsou k dispozici. Nicméně, můžete narazit na podivné zvuky z vašeho disku. To může být nervy drásající. Ale mnoho z těchto zvuků, pokud je správně při odstraňování potíží, jsou snadno opravitelný.

Instrukce

1

Zjistěte, jaký druh hluku dělá pohon. Seagate pevné disky dělat, aby šum při běžném provozu, přesto, že je určen pro maximální klid. To zahrnuje kňučení zvuk z jednotky předení, se závitem, nebo klikáním a přístupu, a klepne když hlava jednotky se zastaví pro vstup do režimu úspory energie. Jakékoliv jiné zvuky by měly být vyšetřeny.

2

Stáhněte si a spusťte SeaTools programu Seagate diagnostikovat jednotku (viz zdroje). Tento program je zdarma k září 2010 kontroluje jednotku pro zjistitelných chyby, a zahrnuje Acoustic test, který ztišuje vnějšího hluku a zjistěte, zda hluk je disk nebo počítač. SeaTools pro Windows bude také pracovat s disky, které jsou značky vedle Seagate.

3

Zkontrolujte kód chyby v dokumentaci SeaTools pokud váš disk selže test. Většina jednotek se projít těmito testy, ale pokud obdržíte selhání, program dává návod, jak sledovat. Tyto kódy chyb poučí vás o správném způsobu opravit chybu nebo vyměnit disk, pokud je to nutné. Pokud je váš disk projde testy, zkusit jiné metody řešení potíží.

4

Odpojte pevný disk z datového kabelu, takže je zapnuté. Pokud je váš disk prošel zkouškami SeaTools a odpojení kabelu datový ztiší hluk, fyzická instalace pohonu může být nesprávná. Znovu ji opatrně, aby nedošlo k opakování výkonu.

5

Připevnit externí pevný disk. Pokud je váš pevný disk jednotka je na stojanu nebo jinou montáž, musí to být na stánku správně nebo pohyb pohonu může způsobit, že se změnila. Ujistěte se, že je ve stojanu bezpečně.

6

Vyjměte vnitřní pevný disk z libovolného umístění uvnitř krytu, jeho umístění na izolovaný povrch chránit sebe a pohon. Pohon uvnitř zařízení mohou vydávat zvuky, jak to funguje, stejně jako obalené jednotky ve svém stánku. Montáž musí být správné, nebo měnič může posunout nesprávně, když to běží. Zkontrolujte, zda všechny kabely k nadměrnému kroucení či zlomení, protože to by mohlo být zdrojem hluku, zejména v případě, že hluk se zastaví, když je disk odpojen.

7

Připevnit pevný disk v případě. Chcete-li zachovat jízdy od produkujících zvuků při montáž, můžete přidat těsnění podložky na šrouby při opětovné montáži pohonu ve věci.

Tipy:

  • Pevného disku jednotku zcela odpojte, pokud potřebujete otevřít případ, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem.