Jak si vyrobit vlastní časovou osu na stránkách

March 5 by admin

Jak si vyrobit vlastní časovou osu na stránkách


Místo vysvětlování sled událostí prostřednictvím jednoduše psaní eseje, můžete použít grafické časové osy. Program Apple Pages umožňuje snadnou tvorbu a manipulaci tvarů a textových polí, takže vytvoření účinného časové ose hračkou. Vkládání fotografií je jednoduchý, stejně jako stránky umožňuje vložení drag-and-drop grafických prvků. Možná budete chtít čerpat rychlý náčrt časové ose na papíře, takže máte pocit rozsahu doby, kterou chcete pokrýt.

Instrukce

1

Otevřete program stránek a vytvoření nové "Rozložení stránky" dokument v režimu na šířku.

2

Klikněte na "tvar" nástroj v hlavním panelu nástrojů a vyberte nástroj čáry.

3

Klepněte na tlačítko a tažením nakreslete čáru přes střed stránky. Podržte klávesu "Shift", jak to provést, aby čáry rovně.

4

Změnit tloušťku čáry a styl, pokud si budete přát, použijte nástroj formátování řádku v levém horním rohu hlavního panelu.

5

Nadále používat nástroje pro kreslení čar na vytvoření každého křižovatku na řádek pro každou událost a každý den si přejete do seznamu. Pokud chcete, aby všechny protínající čáry být stejné velikosti, můžete duplikovat. Chcete-li tak učinit, klepněte na jednu a podržte tlačítko "příkaz" a stiskněte tlačítko "D". Pokaždé, když stisknete D, dostanete další řádek, přesně stejný jako první.

6

Klikněte na "Text Box" nástroj v hlavním panelu nástrojů a vytvořit textové pole vedle každé lince, která protíná časové ose. Zadejte událost nebo datum v textovém poli. Nastavte formátování textu pomocí formátování textu nástroje, jako třeba.

7

Vyhledejte fotografie na pokud možno ilustrovat vaše akce. Přetáhněte tyto soubory z vašeho počítače nebo na internetu na dokumentu a měnit jejich velikost, podle potřeby.

8

Klikněte na "Soubor" a pak "Tisk" vytisknout časovou osu.

Tipy:

  • Pokud se vám nevejde celý text na události v textovém poli, dále zmenšit velikost písma, nebo přidat další znaky konce řádku (stiskněte tlačítko "Return") v těle textu změnit konce řádků.
  • V stránek, nemůžete mít tvar tok z jedné stránky na druhou. Pokud váš timeline musí proudit na druhou stránku, budete muset vytvořit další časovou osu na druhém.