Jak si vyrobit staré programy běží na Windows Vista

August 14 by admin

Windows Vista představila nové knihovny a bezpečnostních vrstev, které rozkládají kompatibilitu s programy určené pro některé z předchozích verzí systému Windows. Programy určené pro systém Windows XP nebo novější obvykle pracují, ale i některé z nich nemusí pracovat správně. Naštěstí, Windows Vista obsahuje celou řadu nastavení kompatibility, aby aplikace běží ve více kompatibilní prostředí. Obecně platí, že aktualizace aplikace kompatibilní verzi, je tím nejlepším řešením. Nicméně, pokud to není možné, zkuste nastavení kompatibility v systému Windows Vista.

Instrukce

1

Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu programu, pro který je třeba nastavit kompatibilitu a zvolte "Vlastnosti" možnost volby. Klikněte na kartu "Kompatibilita" v horní části okna.

2

Klikněte na "režim kompatibility" rozbalovací nabídka, pokud víte, verze systému Windows, pro které byl program navržen. Vyberte verzi systému Windows potřebuje programu. Přeskočit toto nastavení, pokud si nejste jisti.

3

Klikněte na "OK", aby se pokusili pomocí tohoto nastavení, nebo pokračovat upravte další nastavení. "Run na 256 barev" a "Run na 640 x 480 rozlišení obrazovky" Nastavení někdy pracovat se staršími programy určené pro omezené grafiku. "Disable vizuální motivy," "Disable desktop skladba" a "Zakázat zobrazení měřítka na vysokých nastavení DPI" Možnosti pomoci v případě, že program nemůže zvládnout některé funkce Windows Vista je novější rozhraní.

4

Klepněte na možnost "úroveň oprávnění", v případě, že program byl navržen tak, aby běh s administrátorskými právy. Klepnutím na tlačítko "OK" po úpravě další nastavení podle potřeby.

Tipy:

  • Ve většině případů je nejlepší volbou XP SP2, ale starší programy mohou běžet lépe, v systému Windows 2000 SP4.
  • Tento proces nebude fungovat s každým programem, jaká kdy byla, ale to bude fungovat s většinou. Vyzkoušejte si to. Zjistil jsem, že to funguje s asi 80% programů jsem se snažil.