Jak si vyrobit komiksu ve Photoshopu

June 22 by admin

Provést svou vlastní komiks ve Photoshopu může být prospěšný úsilí, intelektuálně a (v některých případech) finančně. Komiks se objevují ve všech tvarů, velikostí a odrůd, a díky moderní technologii, medium je dostupnější, než kdy jindy. Máte-li svůj příběh, nebo názor sdílet, může komiksu je ideální způsob, jak přilákat diváky bez zájmu ve více tradičních médiích. Vytvoření vlastní komiks je jednodušší, než si myslíte; jednoduše postupujte podle následujících pokynů.

Instrukce

1

Napište příběh. Každý komik má svůj příběh, ať už je to příběh o epické dobrodružství, nebo vzpomínky na dospívající romantiky. Příběh je nejdůležitější součástí komické procesu tvorby, protože to určuje, jaké jsou vaše postavy budou vypadat, co scény máte kreslit a délka vašeho odvedenou práci.

2

Naplánujte si rozvržení. Předtím, než začnete kreslení komiks, je důležité plánovat každou stránku v procesu známém jako "thumbnailing." Náhledy jsou malé náčrtky, které jsou často ve spěchu tažené, který se používá k experimentování s rozvržení stránky, a zajistit, že čtenář bude moci analyzovat stránku bez obtíží. Tento proces může být provedeno v rámci Photoshop nebo na samostatný list papíru.

3

Nakreslete kresbu. Vytvořit nový dokument ve Photoshopu. Velikost standardního komiksu stránce 6,625 od 10,25 palců; nastavit dpi na 300 a vyberte CYMK barvu. Vyberte si výchozí typ štětce. Vytvořte novou vrstvu a začít skicování se komické stránky, v návaznosti na návrhy z vašich miniatur. Předloha může být hrubý v této fázi; budete vyčistit později.

4

Ink umělecká díla. Snižte krytí načrtnuté díla vrstvy o 40 procent, a vytvořit novou vrstvu nad ní; vyberte novou vrstvu. Použijte štětec sledovat přes kresby, ignoruje rozptýlené linky. Používejte dlouhé, stabilní tahy, kdy sledování; aby se zabránilo vratkých linky, vytáhněte pera nebo myši k sobě, spíše než tlačit pryč.

5

Barva kresbu. Vytvořte vrstvu pod nabarvený kresby. Vyberte si část svého umění, které chcete obarvit, vyberte nástroj kouzelná hůlka a klepněte do prázdného prostoru. Otevřete menu "Select", přejděte na "Upravit" a vyberte "Rozšířit"; rozšířit výběr 2 pixely. Vyberte požadovanou barvu z palety barev a použijte volbu "Vyplnit" příkaz (Ctrl + F v systému Windows, Command + F v OS X). Opakujte podle potřeby. Pomocí laso přidat stínování výběrem menších ploch k vyplnění. Uložit stránku po dokončení a začít pracovat na nové.

6

Publikování skončil komik. Máte několik možností pro publikování své práce. Můžete tisknout, vázat a distribuovat je na vlastní pěst, využít služeb místní tiskárně nebo naskenovat a nahrát je na internetových stránkách. Chcete-li fyzickou kopii hotového díla, nejjednodušším řešením je použít pro tisk-on-demand služby, jako je Lulu (viz níže uvedené zdroje).

Tipy:

  • Někteří umělci dávají přednost dokončení skicování, barvicí a / nebo barvení procesy na tradičních médiích a skenovat jejich díla do Photoshopu pro další úpravy. Experimentujte s různými postupy, aby si ten, který vám nejlépe vyhovuje.
  • Experimentujte s různými tloušťky čar; dobrým pravidlem je používat silnější šířky pro obrysy a tenké linky pro detail.