Jak připojit SCSI pevný disk na IDE připojení

September 12 by admin

Small Computer System Interface (SCSI) je typ připojení pevného disku k počítačového systému. Integrated Drive Electronics (IDE) je starší technologie, která byla nahrazena moderními standardy ATA. Pro počítačové uživatele, kteří mají SCSI, ale pouze připojení IDE na notebooku, adaptéry jsou k dispozici, takže SCSI může být připojen k IDE počítači. Vše, co musíte udělat, je připojit adaptér a pevný disk na základní desce.

Instrukce

1

Nákup adaptér SCSI-to-IDE. Tato zařízení jsou k dispozici v místním počítačového hardwaru prodejcem, nebo on-line. Průměrné náklady na adaptéru je přibližně 120 dolarů.

2

Otevřete případ k počítači pomocí šroubováku. Zkontrolujte, zda je počítač vypnutý a držet kovovou část případu, jakmile je případ otevřen. Tím je zajištěno, že jsou založeny, takže žádný elektrostatický energie může zničit některou ze složek.

3

Najít pevného disku slot na základní desce. Pevný disk slot je dlouhý připojení na základní desce, která je černá nebo modrá. To má také stejné množství kolíků jako adaptér SCSI-to-IDE.

4

Vložte adaptér SCSI-to-IDE do slotu na základní desce. Ujistěte se, že jste jej připojíte pevně do slotu, nebo může dojít k poškození základní desky.

5

Použijte kabel konektoru, který je dodáván s pevným diskem a připojte jej na pevný disk a adaptér SCSI-to-IDE. Jedná se o dlouhý, šedý kabel, který má stejné množství kolíků jako adaptér. Ty by měly také možné zasunout do pevného disku a adaptéru.

6

Připojte napájecí kabel od napájení na pevný disk. Pevný disk vyžaduje sílu a napájení je namontován na případu počítače, obvykle v horní části věže. Použijte jeden z napájecích kabelů pro připojení na pevný disk.

7

Zavřete skříň počítače pomocí šroubováku a moc na počítači. Deska rozpozná nově nainstalovaný pevný disk a přiřadit mu prostředky pro použití prostřednictvím operačního systému.