Jak přepsat BIOS hesla na počítači

June 25 by admin

Základní deska BIOS čip umožňuje kontrolu hladiny hardware nad různými komunikačními a provozních zařízení nastavení. Jedním z nejzákladnějších funkcí systému BIOS je umožnit počítač má být chráněn heslem před operačního systému bootování. Toto heslo může, nicméně, být náhodně změnit nebo nastavit v BIOS neopatrné uživatele. Obcházení tohoto hardwarové úrovni výluky z počítače, musí být prováděna na úrovni hardwaru za účelem obnovení řádného přístup k počítači.

Instrukce

1

Odpojte počítač od všech zdrojů elektrického a odstranit boční přístupový panel. Odstranění přístupový panel boční může vyžadovat odstranění několika šrouby, ze zadní stěně skříně.

2

Vyhledejte BIOS baterii. Jedná se o solitérní vybitý akumulátor s kruhovým tvarem.

3

Vyjměte baterii z jeho kolébky pevným uchopením ji po stranách a zvedání od základní desky. Některé BIOS baterie nemůže být uchopena boku a vyžadují šroubovák použít jemně vypáčit baterii.

4

Stiskněte a podržte tlačítko napájení na počítači po dobu 10 sekund. Počítač se objeví spustit, nicméně, bude rychle vypne. To zajišťuje, že všechny zbývající energie v čipu CMOS a napájení jsou použity, což umožňuje nastavení systému BIOS vrátit na výchozí hodnoty.

5

Vložte BIOS baterie.

6

Vyměňte boční přístupový panel počítače a obnovit žádné elektrické připojení dříve oddělil. Spusťte počítač do svého operačního systému normálně. BIOS je nyní znovu nastaveno, aby se žádné heslo.

Tipy:

  • Pokud je přetaktovaný počítač procesor nebo RAM, bude reset BIOS vyžadují změnit tyto hodnoty BIOSu zpět na overclocking nastavení.