Jak opravit statické IP adresy

August 22 by admin

Jak opravit statické IP adresy


IP adresa je číslo přidělené vašemu počítači, který ho identifikuje do jiných počítačů v síti. IP adresy jsou obvykle psán jako čtyři sady čísel oddělených tečkou, například "192.168.0.1" nebo podobným adresu. Domácí počítače dostávají dočasné - nebo "dynamická" - IP adresu, která se mění při každém restartu nebo resetování připojení k síti ve výchozím nastavení. Nicméně, můžete ručně nastavit statickou IP adresu, která se nemění. To může pomoci vyřešit nebo předejít konfliktům způsobeným duplicitních adres mezi zařízeními a zjednodušuje spuštění serveru nebo jiné služby. Můžete také opravit statickou IP adresu reset.

Instrukce

Výběr IP adresy

1

Najít IP adresu routeru. Dokumentaci, která přišla se směrovačem bude poskytovat výchozí číslo, které je nastaveno z výroby. Alternativně, IP adresa vašeho routeru lze nalézt po přihlášení do správního softwaru routeru.

2

Vyberte IP adresu počítače, který sdílí stejné "podsítě" jako routeru. Jinými slovy, vybrat číslo, které se liší pouze v posledním číslem jako směrovače adresu. Například, pokud váš router adresa je 192.168.0.1, pak můžete vybrat IP adresu v rozsahu 192.168.0.2 až 192.168.0.254. Ujistěte se, že vybrat IP adresu, která je odlišná od adresy jiných počítačů a zařízení v síti.

3

Poznamenejte si adresu routeru, který budete používat vyplnit adresu výchozí brány (pro Windows) nebo směrovače (pro Mac). Také, zapište novou IP adresu, kterou jste si vybrali pro váš počítač.

Obnovení šetření (Windows Vista)

4

Určete Dynamic Name System (DNS) serverů volbou "Start" a "Spustit", a pak zadáním "cmd" a stiskněte klávesu Enter. Když se objeví okno DOS, zadejte "ipconfig / all" (bez uvozovek).

5

Procházejte informace, dokud nenajdete slova "DNS serveru." Zadejte IP adresy u těchto slov.

6

Klikněte na tlačítko "Start" a "Ovládací panely". Zvolte "Síť a internet," následuje "Centrum sítí a sdílení."

7

Klikněte na "Spravovat síťová připojení" ze seznamu úkolů na levé straně. Objeví se obrazovka "LAN nebo High-Speed ​​Internet".

8

Klepněte pravým tlačítkem myši na název síťového adaptéru, pak přejděte na "Vlastnosti" v rozevíracím seznamu.

9

Zvolte "Internet Protocol verze 4 (TCP / IPv4)" a klikněte na "Vlastnosti". Objeví se "4 (TCP / IPv4) Vlastnosti Internet Protocol Version" obrazovka.

10

Klikněte na "Použít následující adresu IP" a zadejte IP adresu, masku podsítě (obvykle 255.255.255.0 pro soukromé domácí sítě), výchozí bránu a DNS adresy serverů v okně, které se objeví. Klepnutím na tlačítko "OK" pro dokončení procesu nastavení IP adresy.

Obnovení IP (Mac OS X)

11

Klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky. Vyberte "System Preferences".

12

Vyberte ikonu "Network". Přejděte na "Umístění" v horní části obrazovky, klepněte na šipku dolů a vyberte možnost "Upravit umístění." Klepněte na znaménko plus v okně Network Preference přidáte místo, poté zadejte název, který je snadno zapamatovatelné. Klikněte na "Hotovo".

13

Dvakrát klikněte na připojení, které chcete nastavit, jako je ikona Ethernet, pokud používáte připojení Ethernet nebo na ikonu AirPort, pokud používáte bezdrátové připojení k internetu.

14

Zapište si své DNS servery, které budou uvedeny na kartě TCP / IP.

15

V menu "Konfigurace IPv4", vyberte "Ruční".

16

Vyplňte IP adresa, maska ​​podsítě, router, DNS a vyhledávání domén.

17

Klepnutím na tlačítko "Apply" pro dokončení nastavení.

Tipy:

  • Statické IP adresy jsou často snadno nastavit nebo změnit prostřednictvím softwaru směrovače. Viz pokyny dodané se směrovačem, jak to udělat.
  • Váš router software mohou být také použity k zobrazení IP adresy, které jsou již v provozu od vaší síti.
  • Tyto pokyny nemusí platit, pokud jste získali veřejnou statickou IP adresu z vašeho poskytovatele internetových služeb. Místo toho, obraťte se na svého poskytovatele služeb pokyny.