Jak opravit PC Po přepětí

May 22 by admin

Jak opravit PC Po přepětí


Přepětí jsou škodlivé skoky napětí v elektrických systémů, způsobené úderem blesku, změny nebo problémy s elektrické sítě, nebo velkých spotřebičů. Přepětí k poškození nebo zničení počítačový hardware přehřátím elektronické obvody a další komponenty. Ochrana proti přepětí a jiná zařízení se používají k ochraně počítačů a dalších elektrických zařízení z proudovým nárazům. Dojde-li k počítači z přepětí škoda, proces pokusů a omylů se používá k nahrazení poškozené díly.

Instrukce

1

Vyměňte přepěťové ochrany nebo prodlužovacího kabelu. Pokud se ani připojen k počítači, je vysoce doporučeno, aby člověk využít.

2

Postupujte podle uživatelské příručky k otevření počítače. Počítač příručka může být dodán s počítačem v knižní nebo CD podobě, nebo lze nalézt on-line. Zkontrolujte systém a zapište si jakýchkoli viditelně poškozené komponenty. Poškozené komponenty mohou vykazovat viditelné poškození hoření nebo vůbec žádnou škodu.

3

Postupujte podle uživatelskou příručku k odstranění napájení. Budete muset odpojit připojení k napájecímu zdroji, aby každé zařízení v počítači, stejně jako základní desce. Odstranění je obvykle dosaženo odstraněním přídržných šroubů a zvedání napájení ze systému.

4

Postupujte podle uživatelskou příručku pro instalaci nového napájecího zdroje. Zapojte napájecí kabely do počítačových komponent a základní desce.

5

Případ uzavřít. Nepoužívejte znovu vložte šrouby. Zapojte napájecí kabel do počítače, a pokusit se napájet počítač.

6

Vyměňte napájecí kabely k monitoru a počítače. Zkontrolujte monitor. Pokud monitor se nezapne, bude je třeba vyměnit.

7

Zjistěte, zda jsou monitor a počítač zapněte. Pokud monitor nezapne, ale počítač nenahrazuje základní desku. Pokud jsou oba zapnutí, ale není tam žádný videosignál, vyměňte grafickou kartu.

8

Zavedení systému do systému Windows. Přejděte na "Ovládací panely" a poklepejte na ikonu "Systém".

9

Klikněte na záložku "Hardware". Poklepáním na síťové karty, zvukové karty, a další periferní zařízení, které jsou uvedeny na kartě hardware. Pokud jste vyměnili základní desku, ujistěte se, že ovladače zařízení jsou na místě pro periferní zařízení. Vyměňte všechny periferní, která je stále nefunkční.

Tipy:

  • Mnoho svodičů přepětí nabízejí pojištění proti selhání. Pokud je zařízení připojeno k přepěťové ochraně a poškozen, může to mít nárok na náhradu ze strany společnosti.
  • Důrazně se doporučuje, aby všechny počítače a jiné drahé elektroniky být připojena k přepěťové ochraně.
  • Odpojení počítače během období s vysokým rizikem pro přepětí, jako je silné bouře je nejlepší způsob, jak zabránit poškození přepětí.