Jak odebrat ikony z Windows XP

December 31 by admin

Jak odebrat ikony z Windows XP


Windows XP je dodáván s jedním ikonu na ploše. Pokud instalaci operačního systému, jediná věc, kterou uvidíte na ploše je Recycle Bin. Ostatní ikony mohou postupně připojit koše, jak budete používat systém Windows XP a instalace nového softwaru. Nabídka Start také obsahuje ikony zástupců, které odkazují na různé složky, programů a funkcí. Odstranění nepoužité ikony mohou zvýšit svou produktivitu a snížit Start Menu nepořádek a chaos na ploše.

Instrukce

Odstranit ikony na ploše ručně

1

Zavřete všechna okna pro zobrazení plochy.

2

Držte klávesu "CTRL" a klepněte na ikony, které chcete odstranit. Windows XP zvýrazní je.

3

Klepněte pravým tlačítkem myši na jednu z ikon, a vyberte z drop-down menu "Delete".

Odstranit nepoužité ikony na ploše pomocí průvodce

4

Klepněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a vyberte možnost "Uspořádat ikony" se zobrazí seznam možností.

5

Klepněte na tlačítko "Run Desktop vyčištěním průvodce" pro spuštění průvodce. Klepněte na tlačítko "Další". Průvodce se zobrazí seznam zástupce na ploše ikon.

6

Dejte zaškrtnutí vedle ikony, které chcete odstranit. Zrušte zaškrtnutí z ikon, které nechcete odstranit.

7

Klepněte na tlačítko "Další" a potom na "Dokončit".

Odstranit nabídky Start ikony

8

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu v levém dolním části nabídky Start a vyberte možnost "Odebrat z tohoto seznamu."

9

Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko nabídky "Start" a vyberte "Vlastnosti".

10

Klikněte na "Vlastní" a "Advanced" a zobrazí se seznam startu ikony menu, které se objeví na pravé straně nabídky. Tyto ikony jsou "Ovládací panely" a "Tento počítač". Seznam možností zobrazení se objeví pod každou ikonu.

11

Klikněte na "Nezobrazovat tuto položku" možnost pro každou ikonu, které chcete odebrat. Klepněte na tlačítko "OK".

12

Klepněte pravým tlačítkem myši ikony v části "Všechny programy" v nabídce Start a zvolte "Delete" k jejich odstranění ze sekce "Všechny programy".

13

Klepněte pravým tlačítkem myši ikony v horní levé části menu Start a vyberte možnost "Odebrat z tohoto seznamu" odstranit.

Tipy:

  • Mazání desktop ikony zástupců nesmaže jejich přidružené programy. Identifikovat desktop ikony zástupců tím, že hledá šipkou na spodní hraně ikony. Neodstraňujte ikony, které nejsou zkratky, pokud chcete odstranit aktuální soubor nebo program spojený s ikonou.