Jak odebrat EXE soubory

June 22 by admin

Jak odebrat EXE soubory


Jakýkoli soubor s ".exe" rozšíření je spustitelný soubor. Kliknutím na tyto soubory budou instalovat nebo spustit program. Jakmile je program nainstalován, nicméně, "exe" soubor zůstane pozadu. Tyto soubory mohou být poměrně velké a často zcela zbytečné po instalaci programu. Rekultivace drahocenné místo na pevném disku je někdy těžký úkol, ale odstranění těchto ".exe" souborů je rychlý způsob, jak se zbavit prostorově náročné soubory.

Instrukce

Odstranit ".exe," Soubor

1

Otevřete složku, ve které je uložen "exe" souboru. Pokud jste stáhli soubor, bude více než pravděpodobné, bude umístěn ve složce "Ke stažení".

2

Označte všechny a všechny "exe" soubory, které chcete odstranit a klepněte pravým tlačítkem myši na ně. Chcete-li vybrat více souborů najednou, podržte "Ctrl" a klikněte na soubory, které chcete. Nová nabídka se pop-up. Klepněte na tlačítko "Smazat". Počítač se zeptá, zda jste si jisti, že chcete odstranit tyto soubory. Klepněte na tlačítko "Ano."

3

Návrat na plochu a klikněte pravým tlačítkem myši na "koše" a vyberte možnost "Vysypat koš." Tím se trvale odstranit soubory z vašeho počítače. Pokud se vám varování, že říká něco v tom smyslu, že nemůže smazat soubor becuase se v současné době používá v počítači, než přistoupit k § 2. Toto varování se říká, že exe soubor má zásadní význam pro program, který ji nainstalován a nemůže být odstraněn, když program je buď běží nebo v počítači nainstalována.

Odinstalovat program

4

Otevřete menu "Start" a vyberte položku "Ovládací panely".

5

Klikněte na tlačítko "Přidat / Odebrat programy." Bude vygenerován seznam všech nainstalovaných programů v počítači.

Pro Windows Vista a Windows 7, klikněte na "Programy a funkce."

6

Vyhledejte program, který byl nainstalován z určitého ".exe" souboru.

7

Kliknutím na název programu a klikněte na tlačítko "Odstranit" nebo "Odinstalovat". Počítač vás vyzve k odinstalování programu. Klepnutím na tlačítko "Ano" nebo "OK" v závislosti na tom, co přijde. Program se pak odinstalovat.

8

Návrat do složky s "exe" soubor, který nelze odstranit, a klepněte pravým tlačítkem myši na něj. Zvolte "Delete" a vraťte se na plochu. Klepněte pravým tlačítkem myši na "koše" a vyberte možnost "Vysypat koš."

Tipy:

  • Odstranění "exe" soubor bude odstranit z počítače trvale a nebudete moci používat.
  • Některé programy nemusí pracovat správně, nebo vůbec, v případě, že "exe" soubor je odstraněn.