Jak nainstalovat Leopard na Mac pomocí PC

May 13 by admin

Pokud máte Mac, který nemá optickou mechaniku, jako MacBook Air, nebo jeden s vadným optickou mechanikou, stále se můžete nainstalovat Mac OS X Leopard pomocí instalačního disku DVD pomocí počítače nebo jiného počítače Mac s pracovní optický řídit. Tento úžasný proces, který byl představen v operačním systému Mac OS 10.5.2, vám umožní využít Mac nebo PC "partnerem" optické jednotky počítače nainstalovat nebo přeinstalovat software na vašem počítači Mac na dálku.

Instrukce

Instalace Leopard na dálku

1

Ujistěte se, že máte nainstalovaný DVD nebo softwaru nastavení sdílení CD na partnerské stroji. Pokud ne, stáhněte si jej z odkazu na "zdroje" níže.

2

Vložte Mac OS X Install DVD do optické jednotky partnerské počítače. Nechte chvíli, aby mohla být uznána.

3

Spuštění Remote Install Mac OS X aplikace. Tato aplikace se nachází v "Install Assistant" v počítači se systémem Windows nebo složce Utilities na Mac.

4

Přečtěte si úvodní materiál, a pak klikněte na tlačítko "Pokračovat". Vyberte instalační disk, který chcete použít - to by mělo být, že Mac je cílový počítač (ne PC partnerem počítače).

5

Vyberte typ sítě z možností stanovených. Instalace Ethernet bude rychlejší, ale AirPort sítě nabízejí pohodlí bezdrátové softwaru. Klepněte na tlačítko "Pokračovat".

6

Restartujte cílový počítač, a podržte tlačítko "Option" na vaší klávesnici. Uvidíte seznam dostupných startovacích disků. Ujistěte se, že vybrat bezdrátovou síť (a že znáte heslo, pokud je to chráněný heslem). Stiskněte tlačítko "Pokračovat" opět na počítači partnera.

7

Vyberte Mac OS X Install disk z nabídky. Nyní jste připraveni přistoupit k instalaci; můžete také provádět další úkoly, jako je oprava disku, nebo resetování hlavní heslo.

8

Nechte instalátor dokončit a restartujte počítač. Vyjměte Mac OS X Install DVD od partnera počítače.

Tipy:

  • Máte-li dvě Maců s možností Firewire, použijte režim Target Disk místo. Restartujte cílový počítač, a podržte tlačítko "T" na klávesnici. Háček oba počítače spolu s FireWire kabel, a pokračovat v instalaci z Mac OS X DVD.