Jak exportovat barvy z Photoshopu

March 29 by admin

Paleta vzorky ve Photoshopu je skvělý nástroj pro správu různých barev, kterými se můžete setkat při práci v programu. To vám nabízí možnost sledovat každou barvu použít, a rychle se znovu vybrat předchozí barvy, s cílem zajistit věrnost barev napříč dokumentu. Tyto Swatch barvy také lze exportovat a používán v celé řadě dalších programů Adobe.

Instrukce

1

Spusťte Photoshop, vyberte nabídku "Okno" a zvolte "Vzorník." Panel Vzorník se otevře.

2

Klikněte na malý plovoucí nabídky v pravém horním rohu panelu Vzorník. Objeví se plovoucí nabídky jako směrem dolů, směrem šipky a řadou vodorovných řádků. Tím se otevře seznam možných akcí.

3

Klikněte na "Načíst vzorník" ze seznamu. To vás nasměruje do složky, kde Photoshop ukládá své Swatch soubory.

4

Vyberte soubor "No_Swatches.aco" a klikněte na tlačítko "Load". Tím bude vyřešena stávající políčka v panelu, takže můžete začít od nuly.

5

Přidat tolik barev na panelu Vzorník, jak si přejete výběrem barvy a kliknutím na volné místo v panelu Vzorník. Název políčko a klepněte na tlačítko "OK". Opakujte, dokud všechny vybrané barvy jsou reprezentovány jako vzorníky.

6

Klikněte na plovoucí nabídky znovu. To se otevře seznam možných akcí.

7

Klepněte na tlačítko "Uložit vzorník pro Exchange" ze seznamu.

8

Přejděte na místo, kam chcete uložit nový soubor Vzorník. Název souboru a klepněte na tlačítko "Uložit". Tím se vytvoří .ASE, nebo Adobe Swatch Exchange, soubor, který lze nyní načten v mnoha jiných programů Adobe, včetně Illustrator a InDesign.

Tipy:

  • Při použití vzorník je nejjednodušší způsob, jak exportovat barvy z Photoshopu, můžete také použít hodnoty uvedené v HSB, RGB, CMYK, LAB, nebo Hex barev výběry zvolit správnou barvu v jiných programech.