Embedded PC systémy

September 20 by admin

Embedded PC systémy


Vestavěný PC systém je mikrořadič, miniaturizované počítač sedí na integrovaném obvodu. Vestavěné integrované obvody ovládání všech přenosných elektronických zařízení lidí používá každý den, jako jsou kamery, chytré telefony, herní ovladače a domácích spotřebičů.

Identifikace

Mikrokontrolér se skládá z centrální procesorové jednotky, flash paměti, paměti s přímým přístupem, read-only paměť a vstupní / výstupní rozhraní do jiných částí integrovaných obvodů. Ty jsou označovány jako "vložené PC", protože jsou postaveny do elektronických zařízení.

Funkce

Vestavěné PC systémy nebo mikroprocesory pracují na základě vloženém programu vypálena do ROM. Mikroprocesor reaguje na vstup ze vstupních linek a poskytuje výstup na základě vloženého programu algoritmu. Vstupní linky jsou připojeny k systému lidského rozhraní spojené s přístrojem, který odráží příkazy a preferencí uživatele.

Společné charakteristiky

Některé společné znaky mikrokontrolérů jsou nízké náklady, často méně než 1 dolar; 20 rychlosti zpracování MHz, což je mnohem pomalejší než standardní PC; a nízké požadavky na napájení. Ve skutečnosti, s nízkou spotřebou energie je zásadní pro malé provoz zařízení.