Co je karta PCI Express X16?

November 24 by admin

PCI Express může být trochu matoucí pro někoho, který je použit na starší AGP grafické slotu. Grafické karty vždy používejte x16 slot PCI Express. Ostatní varianty PCI Express se používají pro jiné typy periferií.

PCI Express Lanes

PCI Express slot je obvykle definována počtem "pruhů", které používá. Každá dráha je dvojice obousměrných sériových datových linek. V nejnovější verzi PCI Express, od roku 2010, každý pruh může podporovat 500mb za sekundu v každém směru (jinak známý jako "full duplex").

PCI Express x16

Standardní grafický slot na moderních počítačích je slot, který používá 16 jednotlivé pruhy najednou. To znamená, že slot x16 dokáže přenášet data na teoretické 8GB za sekundu. Nicméně, vzhledem k formátu, že data jsou zakódovány v, existuje určitá ztráta rychlosti v důsledku nad hlavou.

SLI

U některých základních desek, může se jednat o další grafika slot, aby bylo možné Scalable Link Interface (SLI). To umožňuje použití dodatečného grafické karty ke zlepšení výpočetního výkonu. Nicméně, na některých starších základních desek, druhý slot nemusí běžet na očekávaném rychlostí x16. Druhý slot - a někdy dokonce i oba sloty - může běžet pouze na rychlosti slot x8, zatímco vypadá, že je normální x16 slot. To znamená, že datové spojení bude probíhat pouze poloviční rychlostí. Většina desky postavené po roce 2008, nedělej to. Cokoliv starší, a budete muset pečlivě zkontrolujte, zda jste získali to, co očekáváte.